Szanowni Państwo,

Przedstawiamy najnowsze e-wydanie Aptekarza Polskiego. Pisma Naczelnej Izby Aptekarskiej, zachęcając do zanurzenia się w pasjonujący świat farmacji. Zapraszamy do zapoznania się z treściami, które – jak zwykle – dobraliśmy tak, aby były nie tylko interesujące, ale także aktualne i wartościowe w codziennej praktyce zawodowej.

Jak media społecznościowe wpływają na nasze podejście do zdrowia? Jak mogą one pomóc pacjentom? W tym numerze zbadamy, w jaki sposób wykorzystać te narzędzia do edukacji zdrowotnej Polaków. Sprawdzimy także, jak skutecznie dotrzeć do internautów poprzez nowoczesne kanały komunikacji i promować zdrowie w społeczeństwie.

Nie zapominamy także o Waszym ulubionym dziale – recepturze aptecznej. W bieżącym numerze przyjrzymy się lekom recepturowym zawierającym sildenafil. Przedstawimy najnowsze informacje dotyczące stosowania tego składnika w terapii off-label i z wykorzystaniem możliwości, jakie daje receptura apteczna. Mamy nadzieję, że artykuł pogłębi Waszą wiedzę na temat potencjału leków robionych z sildenafilem.

W kolejnym wywiadzie z lekarzem spotykamy się z dermatolożką, która dzieli się swoimi doświadczeniami w diagnozowaniu i leczeniu różnych schorzeń skórnych. Niezwykle ważne jest, aby farmaceuci mieli wiedzę na temat tych problemów i mogli skutecznie doradzać pacjentom dermatologicznym. To bardzo cenny materiał dla wszystkich, którzy chcą poszerzyć swoją wiedzę na temat tej – jak się okazuje – skomplikowanej dziedziny medycyny.

Kolejnym tematem, który poruszamy są szczepienia podróżnych. Dzięki naszemu artykułowi dowiecie się, na co warto uodpornić się przed podróżą. Ta wiedza pomoże udzielać pacjentom kompleksowej informacji przed wyjazdem, by mogli cieszyć się udanymi i zdrowymi wakacjami.

Alergiczny nieżyt nosa to powszechny problem zdrowotny, który wpływa na jakość życia wielu osób. Przedstawiamy najnowsze metody diagnozowania i leczenia tej dolegliwości, aby jak najlepiej wspierać chorych w radzeniu sobie z objawami i poprawić ich codzienne funkcjonowanie.

Nie możemy zapomnieć o zagranicznych doświadczeniach! Opowiadamy po raz kolejny o fascynującym stażu w hiszpańskiej aptece szpitalnej, który pozwolił już wielu farmaceutom poszerzyć swoje horyzonty zawodowe i zdobyć cenne umiejętności. Dowiecie się także, jakie różnice występują między praktyką farmaceutyczną w Polsce a za granicą.

Na koniec tradycyjnie prezentujemy cykl dotyczący stosowania roślinnych produktów leczniczych. Przedstawiamy najnowsze dane na temat skuteczności i bezpieczeństwa wybranych surowców roślinnych, a także udzielamy praktycznych wskazówek, jak kompetentnie doradzać pacjentom w zakresie stosowania leków roślinnych.

Zapraszamy do lektury i życzymy owocnego odkrywania różnych aspektów farmacji!

E-wydanie do przeglądania oraz pobierania dostępne jest pod linkiem:

Zapraszamy do lektury!

Leave a reply