Szanowne Farmaceutki, Szanowni Farmaceuci!

W tym roku obchodzimy 10-lecie uchwalenia Europejskiej Deklaracji Farmacji Szpitalnej. To ważne wydarzenie przypomina nam o inspiracji, jaką były Deklaracje Bazylejskie.

Deklaracje Bazylejskie zostały opracowane w 2008 roku podczas międzynarodowego spotkania farmaceutów w Bazylei, Szwajcarii. To dwudniowe wydarzenie, zorganizowane przez Sekcję Farmacji Szpitalnej Międzynarodowej Federacji Farmaceutycznej (International Pharmaceutical Federation), zaowocowało 75 założeniami, które określają wizję przyszłości zawodu farmaceuty szpitalnego. Deklaracje te obejmują wszystkie aspekty związane z zastosowaniem leków w szpitalach – od zaopatrzenia, przez dystrybucję, aż po monitorowanie terapii.

Europejska Deklaracja Farmacji Szpitalnej stanowi zestaw wytycznych, którymi powinni kierować się wszyscy farmaceuci pracujący w podmiotach leczniczych w Europie. Zachęcamy wszystkich farmaceutów szpitalnych, klinicznych oraz zainteresowanych do zapoznania się z jej treścią, dostępną również w języku polskim pod adresem: Europejskie Deklaracje Farmacji Szpitalnej.

Zachęcamy również do odwiedzenia oficjalnego profilu Europejskiego Stowarzyszenia Farmaceutów Szpitalnych na Facebooku: EAHP na Facebooku.

Leave a reply