Szanowni Farmaceuci z Okręgowej Izby Aptekarskiej w Warszawie,
Z przyjemnością zapraszamy Was do udziału w pierwszej edycji Akademii Opieki Farmaceutycznej!
AKTUALIZACJA | Obecnie trwają zapisy na listę rezerwową – Z uwagi na duże zainteresowanie wszystkie dostępne miejsca zostały już zajęte.
Akademia Opieki Farmaceutycznej to innowacyjny projekt w Polsce, skoncentrowany na praktycznych aspektach świadczenia opieki farmaceutycznej (Nowy Lek, Przegląd Lekowy) zarówno w aptekach ogólnodostępnych, jak i poza nimi. Naszym celem jest połączenie teorii z praktyką, dlatego zajęcia będą prowadzone przez doświadczonych praktyków z myślą o praktykach jak Wy.
Uczestnictwo w Akademii jest otwarte dla farmaceutów zrzeszonych w Okręgowej Izbie Aptekarskiej w Warszawie, którzy zadeklarują swój udział (warto zaznaczyć, że liczba miejsc jest ograniczona do 200 osób i decyduje kolejność zgłoszeń). Rejestracja na to wydarzenie obejmuje udział we wszystkich webinarach oraz jednym stacjonarnym warsztacie, które odbędą się w dogodnych dla Was terminach.
Pierwsza edycja Akademii Opieki Farmaceutycznej, rozpoczynająca się już 18 marca, poświęcona będzie opiece nad pacjentami z nadciśnieniem tętniczym, dyslipidemią i cukrzycą typu 2.
Uczestnicy będą miały okazję uczestniczyć w czterech webinarach oraz w jednodniowym warsztacie, podczas którego zdobytą wiedzę będą mogli zastosować w praktyce. Webinary odbędą się na platformie szkoleniowej w strefie farmaceuty, natomiast warsztaty – w siedzibie OIA w Warszawie.
Podczas webinarów omówimy kluczowe aspekty opieki farmaceutycznej dla pacjentów z wymienionymi schorzeniami, niezbędne do wykonywania świadczeń „Przeglądu lekowego” oraz konsultacji farmaceutycznej „Nowy lek”. Natomiast podczas warsztatu zaprezentujemy praktyczne zastosowanie zdobytej wiedzy na przykładach.
Po zakończeniu warsztatu uczestnicy otrzymają specjalnie opracowane materiały PDF, które ułatwią codzienną praktykę i wykonywanie świadczeń opieki farmaceutycznej.
Każdy webinar będzie poprzedzony testem sprawdzającym wiedzę, zaś za uczestnictwo w nim będzie można zdobyć 2 punkty edukacyjne. Warsztat również zakończony zostanie testem, a uczestnicy otrzymają 8 punktów edukacyjnych. Całkowita liczba punktów edukacyjnych za udział we wszystkich wydarzeniach wynosi 16.
Uczestnictwo w Akademii Opieki Farmaceutycznej wymaga udziału we wszystkich planowanych wydarzeniach, czyli czterech webinarach i jednym całodniowym warsztacie. Webinary nie będą nagrywane, dlatego konieczna jest obecność na żywo. Aby wziąć udział w warsztacie, należy uczestniczyć we wszystkich webinarach i zdać test sprawdzający wiedzę po każdym z nich.
Terminy i tematy webinarów:
- 18.03.2024: Świadczenia opieki farmaceutycznej z perspektywy praktycznej i prawnej. Ryzyko sercowo-naczyniowe jako podstawa indywidualizacji opieki nad pacjentem.
- 25.03.2024: Przygotowanie do wykonywania świadczeń opieki farmaceutycznej u pacjenta z nadciśnieniem.
- 8.04.2024: Przygotowanie do wykonywania świadczeń opieki farmaceutycznej u pacjenta z dyslipidemią.
- 15.04.2024: Przygotowanie do wykonywania świadczeń opieki farmaceutycznej u pacjenta z cukrzycą typu II.
Temat i daty warsztatów:
„Praktyczne aspekty wykonywania świadczeń opieki farmaceutycznej „Nowy Lek” i „Przegląd Lekowy” u pacjentów z nadciśnieniem, dyslipidemią i cukrzycą typu II”.
Warsztaty odbędą się 6, 13, 20, 27 maja 2024 roku w siedzibie OIA w Warszawie. Każdy uczestnik może wybrać dla siebie najdogodniejszy termin warsztatu.
Organizatorami Akademii Opieki Farmaceutycznej są Okręgowa Izba Aptekarska w Warszawie oraz „Opieka farmaceutyczna – merytorycznie i praktycznie”. Nauczycielami będą mgr farm. Agnieszka Moszczyński i dr n. farm. Magdalena Stolarczyk.
Bądźcie częścią tej unikalnej inicjatywy, która pomoże Wam w doskonaleniu Waszych umiejętności i podniesieniu standardów opieki farmaceutycznej!
Serdecznie zapraszamy!
Leave a reply