Drodzy Koledzy i Koleżanki,

Okręgowa Izba Aptekarska w Olsztynie organizuje w dniach  30.08-01.09.2019 r. VIII Żeglarskie Mistrzostwa Polski Aptekarzy.  Regaty odbędą się w Imionku koło Pisza w Ośrodku Żeglarskim Wrota Mazur, nad jeziorem Roś. Gospodarzem regat będzie firma Everest 6 Sp. z o.o. Miasteczko Żeglarskie Wrota Mazur. Przewidujemy start  około 30 jachtów. 

Zapraszamy  wszystkie Okręgowe Izby Aptekarskie do wystawienia swoich załóg. Obsada jachtów od 4 do max 5 osób. Na każdym jachcie wymagana obecność co najmniej 2 aptekarzy. Jeden z tych aptekarzy musi posiadać uprawnienia (patent żeglarski). Startujemy i walczymy w trzech kategoriach (o puchar Prezesa NRA, o puchar Prezesa OIA w Olsztynie i statuetkę najlepszego Sternika (Skipera) regat. Dodatkowo przydzielamy inne nagrody takie jak: 1. Najlepszego Nawigatora regat w biegu długim. Nagroda ufundowana tradycyjnie przez Aptekarza Polskiego. 2. Najlepszej sterniczki/sternika regat. 3.Najmłodszego uczestnika regat. Oraz oczywiście nagrodę Fair Play. Okolicznościowe wyróżnienia dla najbardziej farmaceutycznej załogi, dla najbardziej roztańczonej załogi.

W tym roku po raz kolejny dopuszczamy do rywalizacji poza klasyfikacją główną załogi firm farmaceutycznych, którzy będą sklasyfikowani w swojej kategorii, która to kategoria nazwana jest II Mistrzostwami firm Farmaceutycznych oraz oczywiście studentów farmacji.  Uczestnictwa załóg firm farmaceutycznych oraz studentów farmacji w regatach zostały określone w regulaminie regat na zasadach określonych przez organizatora.

Koszty pobytu pokrywa każdy uczestnik osobiście.  Zachęcamy Izby Aptekarskie do wsparcia pobytu swoich  żeglarzy w czasie regat ( np.: w sprawie czarteru jachtów).

Dodatkową atrakcją i szkoleniem w tym roku będą pokazy ratownictwa wodnego.

Atrakcją będzie również pierwsze sprawozdawczo – wyborcze Walne zebranie Klubu Żeglarskiego „APTEKARZ”.

Zapraszamy do udziału w regatach wszystkich żeglarzy aptekarzy i sympatyków żeglarstwa oraz sympatyków aptekarstwa.  Zapraszamy do wspólnej zabawy i śpiewania szant.

Dla kibiców i sympatyków zostanie zorganizowany specjalny statek aby umożliwić Państwu obserwację regat z bliskiej odległości.

Szczegółowe koszty pobytu uczestników ogłosimy na stronie internetowej naszej izby oraz na stronie naszego Klubu Żeglarskiego „APTEKARZ”.

Prezes  OIA  Olsztyn

Komandor K.Ż. Aptekarz Roman Jan Grzechnik

Regulamin regat – KLIKNIJ TUTAJ

Koszty regat – KLIKNIJ TUTAJ

Deklaracja uczestnictwa – KLIKNIJ TUTAJ

Delphia 21-1 – wyposażenie – KLIKNIJ TUTAJZostaw odpowiedź