Szanowni Państwo,

zapraszamy do lektury najnowszego newslettera Naczelnej Izby Aptekarskiej.

Znajdziecie w nim m.in. artykuły:

  • Naczelna Rada Aptekarska ponownie informuje, że wymiana wzorcowanych termo-higrometrów w pomieszczeniach na takie, które zapisują temperaturę i wilgotność całodobowo jest zbędna, ponieważ w pomieszczeniach nie występują nagłe i niespodziewane skoki temperatur – pisze Prezes NRA Elżbieta Piotrowska-Rutkowska w apelu do ministra zdrowia i zwraca się o niepodpisywanie rozporządzenia w sprawie podstawowych warunków prowadzenia apteki.

  • Aż w 40 proc. działalność Głównego Inspektoratu Farmaceutycznego ma być finansowana przez uczestników rynku farmaceutycznego m.in. apteki i hurtownie. To szacunkowy udział. W rzeczywistości może on być znacznie większy. GIF staje się głównym drenem wysysającym jakiekolwiek pojawiające się zyski w polskim systemie aptecznym – pisze w swoim artykule Wojciech Giedrys.

  • – Obciążanie dodatkowymi podatkami aptek, hurtowni czy punktów aptecznych, w sytuacji gdy organy Inspekcji Farmaceutycznej nie egzekwują wielomilionowych kar pieniężnych od podmiotów naruszających prawo, musi być uznane za rozwiązanie niesprawiedliwe i nieracjonalne – czytamy w stanowisku Prezydium Naczelnej Rady Aptekarskiej.

  • Magister farmacji z wieloletnim doświadczeniem Marzena Korbecka-Paczkowska przedstawia możliwości farmaceuty – jak może wspierać lekarzy zgodnie z aktualnymi przepisami. Ekspertka apeluje również o szerszy dostęp farmaceutów do aktualnej wiedzy medycznej.

  • 4-5 tys. zł dla magistra farmacji i nieco powyżej minimalnej krajowej dla technika farmaceutycznego – tyle zarabiają aptekarze według wyników ankiety przeprowadzonej w internecie przez mgr farm. Igora Barana. Jakie jest wynagrodzenie farmaceutów i techników farmaceutycznych w poszczególnych województwach? Jakie są zarobki kierowników aptek i na jakie premie mogą liczyć aptekarze?

  • Jak informuje wiceminister Maciej Miłkowski, podmiot odpowiedzialny Mundipharma A/S poinformował Prezesa Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych o czasowym wstrzymaniu dostaw produktów leczniczych zawierających substancje czynne Morphini hydrochloridum oraz Morphini sulfas w różnych postaciach i dawkach, co niewątpliwie może mieć wpływ na utrudnienia w dostępności.


    Czytaj więcej >> KLIKNIJ TUTAJ <<
Leave a reply