Szanowni Państwo,
uprzejmie informuję, że dzięki współpracy Ministerstwa Zdrowia, Naczelnej Izby Aptekarskiej oraz firmy Microsoft powstała aplikacja umożliwiająca farmaceutom składanie zamówień na bezpłatne środki ochrony osobistej m.in. maseczki, rękawiczki i płyny do dezynfekcji. Przedmiotowe zamówienia można składać pod adresem: soi.mz.gov.pl.

Uprzejmie informuję, że dotychczas udało się zrealizować 8000 zamówień.
Serdecznie zachęcam Państwa do korzystania z przedmiotowej aplikacji. Jednocześnie poniżej przedstawiam wskazówki, dzięki którym unikniecie Państwo błędów w formularzach zamówień.

  1. Kontakt z infolinią Ministerstwa Zdrowia możliwy jest pod numerem telefonu: 19 457. W celu usprawnienia kontaktu należy przygotować numer zamówienia, jeśli zostało ono złożone/potwierdzone – ułatwi to identyfikację problemu.
  2. W polu „adres e-mail” należy podać jeden adres e-mail. Jednocześnie uprzejmie proszę o weryfikację wpisanego adresu e-mail, gdyż to na niego przychodzi potwierdzenie zamówienia.
  3. W polu „telefon komórkowy” wymagane jest wpisanie numeru telefonu komórkowego. Wpisanie numeru stacjonarnego uniemożliwia wysłanie smsa o nadaniu przesyłki. 4. W polu „Liczba pracowników przeliczona na pełne etaty” należy wprowadzić liczbę pracowników, w przeliczeniu na etaty dla danej apteki, nie zaś ogólnego zatrudnienia we wszystkich aptekach jednego właściciela.
  4. Brak otrzymania potwierdzenia zamówienia. W przypadku nie otrzymania potwierdzenia zamówienia aplikacja informuje, że kolejne zamówienia są przedwczesne. Oznacza to, że prawdopodobnie został wpisany nieprawidłowy adres e-mail przy pierwotnym zamówieniu. Należy oczekiwać na sms o nadaniu paczki.

Stosowanie się do powyższych zaleceń umożliwi bezbłędne złożenie zamówienia oraz jego realizację w możliwie najszybszym terminie.

Prezes Naczelnej Izby Aptekarskiej

Elżbieta Piotrowska-Rutkowska

Leave a reply